Jak samemu ułożyć panele

Zdecydowaną większość rodzajów paneli możemy ułożyć w systemie podłogi pływającej, co oznacza, że ich nie przyklejamy nie przybijamy ani nie przykręcamy jedynie łączymy ze sobą ich krawędzie. Oznacza to, że są stosunkowo łatwe i posiadając umiejętności majsterkowicza nadają się do samodzielnego montażu.  Nie potrzebujemy do nich specjalistycznych narzędzi. Równą podłogę należy oczyścić z kurzu oraz zabrudzeń, następnie układamy na niej folię, po czym  izolację akustyczną. Panele zawsze układamy na paroizolacyjnej folii o grubości 0,2 mm oraz na warstwie akustycznej izolacji najczęściej wykonaną z pianki polipropylenowej o grubości 3 mm. Panele wyciągamy z opakowań oraz początkowo układamy na sucho, dzięki czemu wyrównamy wilgotność oraz sprawdzimy, czy nie brakuje nam. Zaczynamy od rogu pokoju i kładziemy prostopadle do okna wzdłuż ściany, ostatnią panel pierwszego rzędu należy przyciąć. Podłoga ułożona z paneli musi móc swobodnie pracować, dlatego potrzebuje około centymetrowych przerw (dylatacji obwodowych przy ścianach) a także w progach pomieszczeń. Przerwy chowamy za listwami przyściennymi mocowanymi do ściany.

Witaj na moim blogu! Pracuje w branży budowlanej 20 lat, cały czas pojawiają się nowe możliwości w budownictwie, dlatego postanowiłem prowadzić tego bloga! Mam nadzieję, że treści jakie tuta zamieszczam będą pomocne. Zapraszam do czytania!

Jak samemu ułożyć panele

Zdecydowaną większość rodzajów paneli możemy ułożyć w systemie podłogi pływającej, co oznacza, że ich nie przyklejamy nie przybijamy ani nie przykręcamy jedynie łączymy ze sobą ich krawędzie. Oznacza to, że są stosunkowo łatwe i posiadając umiejętności majsterkowicza nadają się do samodzielnego montażu.  Nie potrzebujemy