Jaka powinna być dobra farba do malowania

Dobra farba to przede wszystkim taka farba, która przez wiele lat od wykonania procesu malowania będzie wyglądać jak tuż po malowaniu lub nie zmieni się w istotny sposób, co oznacza, że jej kolor i wygląd powierzchni będą niezmienione lub zmiany będą niemal niewidoczne. Cechy te nie są zależne od rodzaju farby, lecz od jej jakości i ilości bazowej substancji oraz od odpowiedniego i prawidłowego doboru i proporcji jej składników. Farba oczywiście nie może, odpadać, pękać, blaknąć ani się przebarwiać. Producenci deklarują z reguły od 3 do 10 lat trwałości kolorów w swoich farbach. Na wygląd ścian nie powinno również niekorzystnie wpływać ich częste czyszczenie. W przypadku dyspersyjnych farb odporność ich powłoki zależy przede wszystkim od zawartości żywicy. Im jej więcej, tym farba jest mocniejsza i bardziej błyszcząca. Dobre farby muszą również cechować się odpowiednimi właściwościami kryjącymi. Na pomalowanych powierzchniach nie powinny przebijać się plamy ani kolor poprzedniej farby. Dobrej jakości farba nie powinna kapać podczas malowania oraz nie powinna wydzielać nieprzyjemnego zapachu.

Witaj na moim blogu! Pracuje w branży budowlanej 20 lat, cały czas pojawiają się nowe możliwości w budownictwie, dlatego postanowiłem prowadzić tego bloga! Mam nadzieję, że treści jakie tuta zamieszczam będą pomocne. Zapraszam do czytania!

Jaka powinna być dobra farba do malowania

Dobra farba to przede wszystkim taka farba, która przez wiele lat od wykonania procesu malowania będzie wyglądać jak tuż po malowaniu lub nie zmieni się w istotny sposób, co oznacza, że jej kolor i wygląd powierzchni będą niezmienione lub zmiany

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)