Nieuczciwe praktyki stosowane przez pośredników

Decydując się na sprzedaż nieruchomości, jak mieszkanie, dom, działka budowlana czy tez lokal pod usługi, wielu z nas wybiera skorzystanie z usług pośrednika na rynku nieruchomości. Jednak zanim skorzystamy z takiego pośrednictwa, dobrze przyjrzeć się danej firmie, gdyż obecnie w walce o klienta są biura, które stosują niekoniecznie korzystne dla tego właśnie klienta rozwiązania. Na pewno należy przeczytać dokładnie umowę, zanim ja podpiszemy – dobrze jest poprosić o czysty druk, a nawet o wstępnie wypełniona umowę, by skonsultować ją ze znajomym prawnikiem lub kimś, kto się po prostu zna na tego rodzaju umowach. Do nieuczciwych praktyk, stosowanych przez niektórych pośredników należy zaliczyć na przykład to, że na umowie jest określona procentowa prowizja, zaś dopiero w treści, bywa, że drobnym druczkiem jest dodane, że dolicza się jeszcze do tego podatek vat. Ponadto czasami, tez drobnym druczkiem, widnieje klauzula, że w przypadku nie sprzedania nieruchomości należy wnieść zryczałtowane opłaty – jakby zwrot kosztów odniesionych przez biuro,. Wszystko byłoby w porządku, nie jest to praktyka niedozwolona, jednak należy informować o takich kosztach klienta przed podpisaniem umowy pośrednictwa.

Witaj na moim blogu! Pracuje w branży budowlanej 20 lat, cały czas pojawiają się nowe możliwości w budownictwie, dlatego postanowiłem prowadzić tego bloga! Mam nadzieję, że treści jakie tuta zamieszczam będą pomocne. Zapraszam do czytania!

Nieuczciwe praktyki stosowane przez pośredników

Decydując się na sprzedaż nieruchomości, jak mieszkanie, dom, działka budowlana czy tez lokal pod usługi, wielu z nas wybiera skorzystanie z usług pośrednika na rynku nieruchomości. Jednak zanim skorzystamy z takiego pośrednictwa, dobrze przyjrzeć się danej firmie, gdyż obecnie w