Zabytki w rozplanowaniu urbanistycznym stolicy

Wiele się mówi o bezsensownej i pozbawionej gustu i smaku zabudowie stolicy, gdzie obiekty nowe i nowoczesne wyrastają na tle starych, zabytkowych kamieniczek. Wielu krytykuje ten stan rzeczy, jednak jak dotychczas nikt nie ma żadnej propozycji by w jakikolwiek sposób zmienić ten stan rzeczy i sprawić by zabudowa w stolicy stała się nie tylko zwarta, ale też harmonijna. Być może jedynym sposobem na ten chaos i ogólny misz-masz jest odgórna akceptacja takiego stanu rzeczy, pogodzenie się z faktem, że taki eklektyzm form architektonicznych to po prostu niepowtarzalna cecha stolicy i powinniśmy raczej być z tego dumni niż potępiać lub wstydzić się. Tak jak my krytykujemy nasz Pałac Kultury i Nauki, do tego stopnia, że pragniemy go zetrzeć z powierzchni ziemi, tak samo można by skrytykować wiele innych obiektów w europejskich i światowych stolicach, jednak tam nikt nie myśli o tym, aby je wyburzać, tym bardziej, jeśli zdążyły stać się zabytkowe lub też urosnąć do rangi symbolu miasta. Powinniśmy potraktować zarówno Pałac Kultury i Nauki jak i wiele innych starych kamieniczek z należną uwagą, jako część naszego dziedzictwa, która wtapiając się w pejzaż architektoniczny miasta będzie nam wciąż o sobie przypominać.

Witaj na moim blogu! Pracuje w branży budowlanej 20 lat, cały czas pojawiają się nowe możliwości w budownictwie, dlatego postanowiłem prowadzić tego bloga! Mam nadzieję, że treści jakie tuta zamieszczam będą pomocne. Zapraszam do czytania!

Zabytki w rozplanowaniu urbanistycznym stolicy

Wiele się mówi o bezsensownej i pozbawionej gustu i smaku zabudowie stolicy, gdzie obiekty nowe i nowoczesne wyrastają na tle starych, zabytkowych kamieniczek. Wielu krytykuje ten stan rzeczy, jednak jak dotychczas nikt nie ma żadnej propozycji by w jakikolwiek sposób