Zasady malowania ścian

Przed przystąpieniem do malowania farbę trzeba dokładnie wymieszać. Przy małych puszkach wystarczy energiczne wstrząsanie lub mieszanie farbę patykiem, natomiast do dużych pojemników zalecane jest użycie wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem. Malowanie zawsze rozpoczynamy od sufitu, malując najpierw prostopadle, po czym równolegle względem głównego okna. Zaczynamy od pędzla malując narożniki oraz miejsca wymagające precyzji i do których nie dotrzemy szerszym wałkiem. Przerwę możemy zrobić po pomalowaniu całej ściany, nie należy porzucać pracy w połowie, ponieważ należy malować wtedy, gdy ściana jest mokra, bo fragmenty ściany schną w niejednolitym czasie, przez co mogą powstawać widoczne nierówności. Podstawową techniką malarską jest stosowanie tak zwanego malarskiego V, co oznacza wykonanie na środku fragmentu do pomalowania dużej litery V, po czym długimi, jednostajnymi ruchami rozprowadzamy farbę na powierzchni, która pozostała. Nakładając farbę zwracamy uwagę, aby każde następne fragmenty pociągnięte wałkiem nachodziły na te poprzedzające.

Witaj na moim blogu! Pracuje w branży budowlanej 20 lat, cały czas pojawiają się nowe możliwości w budownictwie, dlatego postanowiłem prowadzić tego bloga! Mam nadzieję, że treści jakie tuta zamieszczam będą pomocne. Zapraszam do czytania!

Zasady malowania ścian

Przed przystąpieniem do malowania farbę trzeba dokładnie wymieszać. Przy małych puszkach wystarczy energiczne wstrząsanie lub mieszanie farbę patykiem, natomiast do dużych pojemników zalecane jest użycie wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem. Malowanie zawsze rozpoczynamy od sufitu, malując najpierw prostopadle, po czym równolegle